اخذ پروانه‌ برای فعالیت در رسانه‌ها

شنیده شده که مجلس ایران در حال بررسی نهایی طرحی است که در صورت تصویب، فقط کسانی که صلاحیت‌شان از سوی «هیات صدور پروانه رسانه‌نگاری» تایید شده باشد، می‌توانند در رسانه‌ها فعالیت کنند.

جلال فیاضی مشاور کمیسیون اجتماعی مجلس  گفته پس از تصویب این قانون،  هیات صدور پروانه رسانه‌نگاری تشکیل می‌شود که صلاحیت افراد متقاضی را بررسی خواهد کرد و پروانه رسانه‌نگاری و اجازه فعالیت در عرصه رسانه‌ها به افراد تاییدشده داده خواهد شد.

ظاهراً قرار است سازمانی به نام «سازمان نظام رسانه‌ای» تشکیل شود که جمعی از نمایندگان قوای سه‌گانه، ارکان موثر در عرصه‌ی مطبوعات کشور و نیز نمایندگان منتخب رسانه‌ها از مدیران و روزنامه‌نگاران» در این سازمان حضور خواهند داشت.

اطلاعات بیشتر در همین زمینه به همراه نظرات حقوقی مترتب بر این اقدام را در این‌جا ببینید.

@@@@@@@@@@@@@@

پی‌نوشت: نگاه انتقادی مسعود پیوسته را در همین رابطه در این‌جا ببینید.

مسعود پیوسته درست می‌گوید که:

اینجاست که نبود یا کمبود انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران، بیش از هر زمان در طی این یک دهه که آمد و رفت حس می‌شود و روزنامهه‌نگاران متعلق و پناهنده به این انجمن، حالا خود را بی‌پناه‌تر ازهمیشه می‌بینند. .

یک دیدگاه برای ”اخذ پروانه‌ برای فعالیت در رسانه‌ها

  1. خراب بشه اين خاك و روز و روزگار و همه چي! واسه دو خط نوشتن هم بايد بريم پروانه كار و كسب بگيريم، نه كه خيلي هم پول مي‌گيريم و به‌مون مجوز مي‌دن و كلن آزاديم؛ حالا يكم محدوديت هم بد نيست برامون بذارن!

    [پاسخ]

  2. بازتاب: خیالِ خواب » بایگانی » کس نمی‌گوید که یاری داشت حق دوستی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.